Telstar

Forum o satelitski, kabelski, zemeljski in IP TV
Danes je Po Maj 13, 2024 12:20

Vsi časi so UTC+02:00 Evropa/Ljubljana




Napiši novo temo  Odgovori na temo  [ 159 prispevkov ]  Pojdi na stran Prejšnja 15 6 7 8 916 Naslednja
Avtor Sporočilo
 Naslov prispevka:
OdgovorObjavljeno: Sr Dec 19, 2007 18:27 
Tehnični mi lahko poveš kaj misliš s tem, da ne bo vse skupaj nič delalo, ker imam jutri namen kupiti tv kartico.

Torej zanima me ali bom lahko gledal digitalno tv mpeg2 in tudi mpeg4(vsaj preko kakšnega programa-računalnik imam Sempron 3400) in občasno tudi kaj posnel tako kot sem to počel z videorekorderjem(za začetek bi rad presnel stare videokasete).

Kupiti nameravam tole(predvsem mi je všeč, ker je usb in uporabna tudi za kak prenosnik): http://www.ceneje.si/gigabyte-usb-tv-ka ... t-u8000-rh

ali pa tole:
http://www.ceneje.si/leadtek-tv-kartica ... st-rm-hdtv

Katero mi svetuješ(lahko tudi kakšno drugo) in če mi lahko poveš kaj naj ne bi delalo, če pa vsi pravijo, da mora delat vsaj preko kakšnega programa v računalniku?

Hvala.
Lp


Na vrh
   
 Naslov prispevka:
OdgovorObjavljeno: Sr Dec 19, 2007 20:46 
Odsoten
Site Admin
Uporabniški avatar

Pridružen: Sr Nov 26, 2003 9:37
Prispevkov: 10537
Slednja v PCI izvedenki ima video in S vhod kar je fino za presnemavat kasete, kakovost zna biti veliko boljša.
Poleg tega omogoča snemanje v vseh mogočih variantah, saj je vezana na PCI, ki prenese veliko več podatkov. Pri dongel varianta je verjetno kodiranje eno samo in sicer v donglu - bog ve kakšno. Sicer pa o donglu ne najdem nobenih pametnih podatkov.
Že zaradi akset bi jaz izbral Leadteck PCI, dongle lahko kupiš naknadno za afnarijo.


Na vrh
   
 Naslov prispevka:
OdgovorObjavljeno: Če Dec 20, 2007 16:25 
A če ima kartica video in S vtič a potem lahko preko tega povežeš računalnik s tv in na tv gledaš recimo film, ki ga imaš shranjenega na računalniku?

Ja možna s TV kartico kakšna taka povezava iz računalnika na tv?


Na vrh
   
 Naslov prispevka:
OdgovorObjavljeno: Če Dec 20, 2007 16:44 
Citiram:
A če ima kartica video in S vtič a potem lahko preko tega povežeš računalnik s tv in na tv gledaš recimo film, ki ga imaš shranjenega na računalniku?

Ja možna s TV kartico kakšna taka povezava iz računalnika na tv?
Ne, na Tv kartici je vhod , če hočeš gledati film z računalnika na TV pa moreš imeti dodaten izhod na grafični kartici.


Na vrh
   
 Naslov prispevka:
OdgovorObjavljeno: Če Dec 20, 2007 20:05 
Odsoten
Site Admin
Uporabniški avatar

Pridružen: Sr Nov 26, 2003 9:37
Prispevkov: 10537
Pa zelo pomembno je, kako ta izhod deluje, alhko da bo slika za silo uporabna le za kak zaniker'n DivX, je pa lahko tudi perfektna.


Na vrh
   
 Naslov prispevka:
OdgovorObjavljeno: So Dec 22, 2007 16:05 
Odsoten
Uporabniški avatar

Pridružen: Pe Avg 25, 2006 7:52
Prispevkov: 23
Evo danes sem prvič uspsobil DVB-T.
Konfiguracija je PCI kartica LifeView LV3H za 45€, ProgDVB in Elecardov AVC plugin (oba poskusna različica).
Zadeva deluje in to je tudi vse. Slika je slaba, teletext mi je od začetka poskusov enkrat delal (sedaj ne), EPG ne dela ...
Original SW od kartice po pričakovanju ni uporaben (čeprav uporabniški vmesnik ne izgleda slabo).
Tudi daljinec od kartice ne znam povezati da bi delal s ProgDVB...
Skratka, če bi bila vsaj slika OK bi mogoče še vztajal, tako pa mislim da vsa zadeva skupaj še ni zrela za uporabo in bom verjetno kartico vrnil.
Mogoče bom probal še s Pinosatovim CAM modulom, ki ga prodaja za 72€ - ampak se moram prej pozanimat da dela v CI slotu (ki ga mam v TV-ju)...


Na vrh
   
 Naslov prispevka:
OdgovorObjavljeno: So Dec 22, 2007 16:27 
Citiram:
Evo danes sem prvič uspsobil DVB-T.
Konfiguracija je PCI kartica LifeView LV3H za 45€, ProgDVB in Elecardov AVC plugin (oba poskusna različica).
Zadeva deluje in to je tudi vse. Slika je slaba, teletext mi je od začetka poskusov enkrat delal (sedaj ne), EPG ne dela ...
Original SW od kartice po pričakovanju ni uporaben (čeprav uporabniški vmesnik ne izgleda slabo).
Tudi daljinec od kartice ne znam povezati da bi delal s ProgDVB...
Skratka, če bi bila vsaj slika OK bi mogoče še vztajal, tako pa mislim da vsa zadeva skupaj še ni zrela za uporabo in bom verjetno kartico vrnil.
Mogoče bom probal še s Pinosatovim CAM modulom, ki ga prodaja za 72€ - ampak se moram prej pozanimat da dela v CI slotu (ki ga mam v TV-ju)...
Probaj še DVBDream pa cyberlinkov h.264 kodek.


Na vrh
   
 Naslov prispevka:
OdgovorObjavljeno: So Dec 22, 2007 16:42 
Odsoten

Pridružen: Če Jun 28, 2007 17:57
Prispevkov: 2084
EPG-ja itak ni.


Na vrh
   
 Naslov prispevka:
OdgovorObjavljeno: So Dec 22, 2007 16:52 
Citiram:
Zadeva deluje in to je tudi vse. Slika je slaba, teletext mi je od začetka poskusov enkrat delal (sedaj ne), EPG ne dela ...
Original SW od kartice po pričakovanju ni uporaben (čeprav uporabniški vmesnik ne izgleda slabo).
Se strinjam z mokis-em, probaj z DVB Dreamom ....teletekst plugin moraš posebej
potegnit dol z neta, sem dobil pa občutek, da bi men normalno delu, če mi ne bi občasno
prekinjalo, zaradi slabega signala......mimogrede soft pri Asus USB je bil CyberLink PowerCinema in je tud dober zgledu :)


Na vrh
   
 Naslov prispevka:
OdgovorObjavljeno: So Dec 22, 2007 17:07 
Odsoten

Pridružen: Če Jun 28, 2007 17:57
Prispevkov: 2084
Zgleda že dobro, sicer je pa crap.


Na vrh
   
Prikaži prispevke prejšnjih:  Razvrsti po  
Napiši novo temo  Odgovori na temo  [ 159 prispevkov ]  Pojdi na stran Prejšnja 15 6 7 8 916 Naslednja

Vsi časi so UTC+02:00 Evropa/Ljubljana


Kdo je na strani

Po forumu brska: 0 registriranih uporabnikov in 26 gostov


Ne morete pisati prispevkov v temi
Ne morete odgovarjati na teme v forumu
Ne morete urejati prispevkov v temi
Ne morete brisati vaših prispevkov forumu
Ne morete dodati priponk prispevkom

Pojdi na:  
Teče na phpBB® Forum Software © phpBB Limited