Telstar

Forum o satelitski, kabelski, zemeljski in IP TV
Danes je Če Mar 28, 2024 17:00

Vsi časi so UTC+01:00 Evropa/Ljubljana




Napiši novo temo  Odgovori na temo  [ 49 prispevkov ]  Pojdi na stran 1 2 3 4 5 Naslednja
Avtor Sporočilo
OdgovorObjavljeno: Sr Jun 30, 2010 11:37 
Na različnih računalnikih z različnimi sistemi, različnim software-om in različnim hardverom opažam problem z zatikajočo sliko..
1. primer:
V prvem računalniku (Vista) imam AverTV duo PCIE kartico. S priloženim programom AverMCE je slika tekoča, vendar mi snemanje ne deluje dobro, ( problem s preklopom razmerja slike) pa tudi s programiranim snemanjem so težave. Alternativno uporabljam DVB Dream. Ta program mi bolj odgovarja ker je prilagojen delu z miško , razen v tem da slika ne teče popolnoma gladko. Poskusil sem vse mogoče kodeke in z nekaterimi je malo boljše nekateri pa so povsem negledljivi. Očirno je nekaj narobe v DVB Dreamu. Poskusil sem tudi najnovejšo različico pa ni bistveno bolje... Aja proc je Q9300, grafika 9600GT...

2. primer:
Media Center PC. Proc e7500, grafika 1gb 9500gt. Naložen Windows 7. Uporabljam Windows media Center.
Tuner je Not Only TV LV52T DVB-T. Originalno je priložen program Total Media od ArcSoft. Programa mi nikakor ne uspe pripraviti do tega da bi po programiranem snemanje šel v spanje. To v Windows 7 MCE deluje tako kot treba, in tudi ostale stvari povsem zadostijo mojim pričakovanjem. Problem pa je slika, ki ni povsem tekoča. To se še posebej opazi pri športnih prenosih (nogomet, F1). Poskusil sem s svežo instalacijo, različnimi Codec Packi, najnovejšimi Nvidia gonilniki, pa nobene spremembe. Kaj lahko še naredim???

Za hec sem zadevo namestil še na prenosnik, Dual Core 2GHz, Ati grafika.
V total Media je slika povsem tekoča, brez zatikanja. Zdaj pa res več ne vem kaj je narobe!


Na vrh
   
 Naslov prispevka:
OdgovorObjavljeno: Sr Jun 30, 2010 13:57 
Odsoten
Site Admin
Uporabniški avatar

Pridružen: Sr Nov 26, 2003 9:37
Prispevkov: 10537
Uf Winsi in video, 100 možnih kombinacij vsemogočih nastavitev. Sam imam najcenejšo ATi kartico s HD oznako (mislim da gre za 4350HD) in mi HD dela z 1 do 2% CPU perfektno brez zatikanja, ampak seveda le preko windows sistema videa z DirectXom (programa AltDVB in DVBViewer, druge nisem probal). Vsemogoči playerji pa delajo z lastnimi kodeki in obvezno kurijo procesor, sem doktoriral na VLC in nič, pol proca drvi skoraj do konca in včasih malo zatrokira.
Ko pa iz drugega računalnika pridem po mreži na MyBook priključen preko eSATA, se pa slika v hardversko pospeševanem načinu obvezno zakocka. In kaj naj naredim, nič pozabim na te kocke, ali iščem boljšo kombinacijo.
Hočem samo rečt, da skorajda ni pravila, kako bo kaj delalo in kako stvar izboljšati. Jaz bi prvo našel kartico, ki skupaj z DirectX-om omogoča 100% podporo MPEG2 in MPEG4 dekodiranju, nato pa program, ki to zna izkoristiti.


Na vrh
   
OdgovorObjavljeno: Sr Jun 30, 2010 15:13 
Citiram:
Alternativno uporabljam DVB Dream. Ta program mi bolj odgovarja ker je prilagojen delu z miško , razen v tem da slika ne teče popolnoma gladko. Poskusil sem vse mogoče kodeke in z nekaterimi je malo boljše nekateri pa so povsem negledljivi. Očirno je nekaj narobe v DVB Dreamu.

2. primer:
Media Center PC. Proc e7500, grafika 1gb 9500gt. Naložen Windows 7. Uporabljam Windows media Center.
Tuner je Not Only TV LV52T DVB-T. Originalno je priložen program Total Media od ArcSoft. V total Media je slika povsem tekoča, brez zatikanja. Zdaj pa res več ne vem kaj je narobe!
V Dvb Dreamu se mi je še najbolj obnesla ena od starejših verzij CoreAVC, je slika tekla skoraj gladko, ko pa sem namestil najnovejšo verzijo, se mi je začelo zatikati, kot pri Cyberlinkovem kodeku in pri večina ostalih...

Tudi sam sem že marsikaj probal, ampak najboljšo sliko mi je do sedaj "dal" ArcSoftov Total Media, res je program bolj kilav, kar se nastavitev tiče, ampak "fuzbal" pa laufa tekoče. :)


Na vrh
   
 Naslov prispevka:
OdgovorObjavljeno: Sr Jun 30, 2010 16:47 
No zgleda da nimam samo jaz teh problemov. Očitno ti kodeki še niso vsi 100%.

Ne vem kako naj usposobim, da mi WMC dela tekoče. Mislil sem ga uporabiti kot alternativo STBjem, vendar je slika moteča ker ne teče čisto gladko. STB za 60€ ima lepšo in bolj tekočo sliko.
Je pa zanimivo da mi na prenosniku z Ati grafično teče bolj gladko kot na močnejših računalnih z Nvidia grafiko. So problem gonilniki grafične kartice?


Na vrh
   
 Naslov prispevka:
OdgovorObjavljeno: Sr Jun 30, 2010 18:47 
Odsoten

Pridružen: Sr Nov 15, 2006 18:34
Prispevkov: 3132
Mislim, da to tvoje zatikanje nima čisto nobene zveze z grafiko. Brez zatikanja, bi moralo delovati tudi na najbolj poceni grafični.

Zatikanje pomeni da nekje prihaja do zastoja pretoka podatkov. To je lahko prešvoh procesor (glede na navedbe procesorja, to pri tebi ne more biti), velikosti RAMa (če imaš samo 1GB RAM, zna biti v Win 7 problem), softverja in driverjev (lahko kaj deluje v medsebojnem konfliktu in povzroča zastoje), razni malvare , trojanci in virusi, ki delujejo v ozadju (vejetno to pri tebi ni problem, saj praviš da si probal frišno instalacijo). In ne na koncu, včasih je problem hardware in uporabljeni IRQ. Zamenjava mesta (uporabljenega PCI) včasih pomaga.
Za piko na "i" vpliva še uporabljen OS (64bit ali 32 bit). Zdi se mi, da v 64 bitnih sistemih z zadostno količino RAMa deluje vse bolj tekoče.


Na vrh
   
 Naslov prispevka:
OdgovorObjavljeno: Sr Jun 30, 2010 19:04 
Odsoten

Pridružen: Če Jun 28, 2007 17:57
Prispevkov: 2084
Jaz imam DVBDream 1.4i in HD Pack. Nastavitve so take:

Slika


Lepo dela, edino Arcsoftov dekoder vsakih nekaj tednov crkne, tako da zaženem setup HD Packa, Arcsofta vržem dol in ga potem ponovno namestim. Pa spet dela nekaj tednov. Me sploh ne moti, to je minuta dela.

MMG, ta različica DVBDreama nima podpore za AC3 in AAC, naslednja (1.5) pa je plačljiva, tako da še ne vem, kako bom gledal v prihodnje.

_________________
The planet is fine. The PEOPLE are fucked. Ne tm****izmu!


Na vrh
   
 Naslov prispevka:
OdgovorObjavljeno: Sr Jun 30, 2010 19:31 
Citiram:
Mislim, da to tvoje zatikanje nima čisto nobene zveze z grafiko. Brez zatikanja, bi moralo delovati tudi na najbolj poceni grafični.

Zatikanje pomeni da nekje prihaja do zastoja pretoka podatkov. To je lahko prešvoh procesor (glede na navedbe procesorja, to pri tebi ne more biti), velikosti RAMa (če imaš samo 1GB RAM, zna biti v Win 7 problem), softverja in driverjev (lahko kaj deluje v medsebojnem konfliktu in povzroča zastoje), razni malvare , trojanci in virusi, ki delujejo v ozadju (vejetno to pri tebi ni problem, saj praviš da si probal frišno instalacijo). In ne na koncu, včasih je problem hardware in uporabljeni IRQ. Zamenjava mesta (uporabljenega PCI) včasih pomaga.
Za piko na "i" vpliva še uporabljen OS (64bit ali 32 bit). Zdi se mi, da v 64 bitnih sistemih z zadostno količino RAMa deluje vse bolj tekoče.
1. sistem je Vista 32bit profesional, Q9300, Nvidia 9600gt 512mb, 4Gb rama, 750 gb disk.
2. sistem Windows 7 home premium 32 bit, E7500, Nvidia 9500gt 1gb, 4Gb rama, 1tb disk.
Mislim da strojno ne bi smelo biti problem, glede na to da na slabšem sistemu nas prenosniku teče gladko.
Mislim da je problem v kodekih ali pa v gonilnikih!


Na vrh
   
 Naslov prispevka:
OdgovorObjavljeno: Sr Jun 30, 2010 19:34 
Citiram:
Jaz imam DVBDream 1.4i in HD Pack. Nastavitve so take:

Slika


Lepo dela, edino Arcsoftov dekoder vsakih nekaj tednov crkne, tako da zaženem setup HD Packa, Arcsofta vržem dol in ga potem ponovno namestim. Pa spet dela nekaj tednov. Me sploh ne moti, to je minuta dela.

MMG, ta različica DVBDreama nima podpore za AC3 in AAC, naslednja (1.5) pa je plačljiva, tako da še ne vem, kako bom gledal v prihodnje.
Kosinus katero verzijo HD Pack uporabljaš? Jaz sem poizkusil 2.2 in 2.4.


Na vrh
   
 Naslov prispevka:
OdgovorObjavljeno: Sr Jun 30, 2010 19:49 
Odsoten

Pridružen: Če Jun 28, 2007 17:57
Prispevkov: 2084
2.1, aja OS je Windows XP.

_________________
The planet is fine. The PEOPLE are fucked. Ne tm****izmu!


Na vrh
   
 Naslov prispevka:
OdgovorObjavljeno: Sr Jun 30, 2010 23:23 
Odsoten
Site Admin
Uporabniški avatar

Pridružen: Sr Nov 12, 2003 11:24
Prispevkov: 4071
tuid jaz sem že doktoriral iz teh kodekov in kaj naj napišem ... nič ... problem je lahko z gonilniki od grafike še posebno če je novejša ATIjeva, kjer so tepci kretenski totalno nesposobni ... Tehnicni ima grafiko ki danes ni vredna počenega centa, moja ki je bla dobrih 150 ojrov pa bi že parkrat kmalu letela skozi okno :lol:
predlagam ti, da probaš vse skupaj na Windows XPjih in poročaš ...

_________________
Hekerju hvala, ker mi je samo podpis spremenil :-)


Na vrh
   
Prikaži prispevke prejšnjih:  Razvrsti po  
Napiši novo temo  Odgovori na temo  [ 49 prispevkov ]  Pojdi na stran 1 2 3 4 5 Naslednja

Vsi časi so UTC+01:00 Evropa/Ljubljana


Kdo je na strani

Po forumu brska: 0 registriranih uporabnikov in 7 gostov


Ne morete pisati prispevkov v temi
Ne morete odgovarjati na teme v forumu
Ne morete urejati prispevkov v temi
Ne morete brisati vaših prispevkov forumu
Ne morete dodati priponk prispevkom

Pojdi na:  
cron
Teče na phpBB® Forum Software © phpBB Limited