Telstar

Forum o satelitski, kabelski, zemeljski in IP TV
Danes je Če Mar 28, 2024 19:36

Vsi časi so UTC+01:00 Evropa/Ljubljana




Napiši novo temo  Odgovori na temo  [ 49 prispevkov ]  Pojdi na stran Prejšnja 1 2 3 4 5 Naslednja
Avtor Sporočilo
 Naslov prispevka: z
OdgovorObjavljeno: Sr Jun 30, 2010 23:39 
Odsoten

Pridružen: To Jan 20, 2004 22:54
Prispevkov: 792
..


Zadnjič spremenil taburet, dne Če Sep 30, 2010 17:42, skupaj popravljeno 2 krat.

Na vrh
   
 Naslov prispevka:
OdgovorObjavljeno: Sr Jun 30, 2010 23:39 
Odsoten
Site Admin
Uporabniški avatar

Pridružen: Sr Nov 26, 2003 9:37
Prispevkov: 10537
Jah kodek načeloma vsak dela, ko ap zložiš celo zadevo se pa zatika, reštarta mašino... valjda ne zaradi tega ker je vse dodelano - ni, zato je treba križev pot potiti, da najdeš delujočo verzijo, nato pa kondom čez PC :)

Moj DVBViewer pri HD kuri 150MB RAMa in 0 do 3% CPUja. Ă


Na vrh
   
 Naslov prispevka: z
OdgovorObjavljeno: Sr Jun 30, 2010 23:42 
Odsoten

Pridružen: To Jan 20, 2004 22:54
Prispevkov: 792
..


Zadnjič spremenil taburet, dne Če Sep 30, 2010 17:41, skupaj popravljeno 1 krat.

Na vrh
   
 Naslov prispevka:
OdgovorObjavljeno: Če Jul 01, 2010 0:09 
Odsoten

Pridružen: Če Jun 28, 2007 17:57
Prispevkov: 2084
DD 1.5 je plačljiv, zato se ga trenutno še nekako izogibam, pri SmartDVB pa mi Avast sporoči, da je našel virus (wtf?).

_________________
The planet is fine. The PEOPLE are fucked. Ne tm****izmu!


Na vrh
   
 Naslov prispevka:
OdgovorObjavljeno: Če Jul 01, 2010 7:26 
Odsoten

Pridružen: Sr Nov 15, 2006 18:34
Prispevkov: 3132
@Tehnicni
Citiram:
Da bi se zaradi RAM-a zatikala slika mi ni verjetno.....
Nisi me razumel...
RAM sam po sebi ne more biti vzrok, ampak ....
Windows 7 ob instaliranem 1GB RAMa "pokuri 75% tega zgolj da "živi". Ker običajno deluje v ozadju še kup programov in servisov se kaj kmalu zgodi, da nabije uporabo RAM na 100%. Tedaj začne prekladati trenutno neuporabljene stvari na disk in sproščati RAM. Oboje skupaj pa prav gotovo privede do zatikanja slike (pa ne samo slike ampak tudi drugih programov).
Se pa strinjam da je 99% vzrok v nekem konfliktu medsebojnega delovanja softwerja, driverjev in hardwerja


Na vrh
   
 Naslov prispevka:
OdgovorObjavljeno: Če Jul 01, 2010 8:12 
Odsoten
Site Admin
Uporabniški avatar

Pridružen: Sr Nov 26, 2003 9:37
Prispevkov: 10537
Citiram:
... Tehnicni ima grafiko ki danes ni vredna počenega centa, moja ki je bla dobrih 150 ojrov pa bi že parkrat kmalu letela skozi okno :lol: ...
Vprašanje kaj bi bilo, če bi (jaz) šel na Windowse 7
Kar se moje grafulje tiče pa sem imel edino zahtevo HD in majhno gretje in ta je bila glede tega super izbira, pa še skoraj zastonj. Ampak tudi nisem najbolj srečen, dodatnega 16:10 monitorja, na katerem se avtomatično na fulskrin vklopi video, ki prileti na Overlay, ne zna furati tako, da je slika proporcionalna, vsaj meni ni uspelo to tako nastaviti. 16:9 slika ima posova zgor in spod kot bi šlo za 4:3 zaslon, skratka slika je sploščena. Pa monitor laufa v nativni resoluciji 1680 X 1050. Pri nekaterih načinih predvajanja videa ima ta monitor število barv krepko skresano na eno majhno vrednost, slika je namreč barvno vsa stopničasta. Se pa nisem hotel s tem preveč ukvarjati, poleti itak ne gledam skoraj nič, jeseni bom pa šel na Winse7 SP1, takrat me pa čaka križev pot in morda pokličem koga, da ujame kartico, ki bo letela skozi okno. :)

Sicer bi pa lahko Mikro$ lahko dajal nagrade za tiste, ki najdejo brezhibno delujočo kombinacijoza 4 najpogosteje uporabljene playerje in ene 3 DVB izvore slike in to na obeh monitorjih brez porabe CPU. Po moje nagrada ne bi bila nikoli podeljena :) - no malo sem zloben.


Zadnjič spremenil Tehnicni, dne Če Jul 01, 2010 8:39, skupaj popravljeno 2 krat.

Na vrh
   
 Naslov prispevka:
OdgovorObjavljeno: Če Jul 01, 2010 8:28 
Z DVBDream je pri meni nekako tako:
Instaliram HD Pack kodeke. Slika je na začetku še kar prebavljiva, čeprav ni čisto tekoča. S časom v treh štirih tednih pa postaja slika vedno bolj zatikajoča. Potem sledi odinštalacija HD Pack, reset in ponovna inštalacija. Potem je mogoče spet 2-3 tedne slika gledljiva. Najboljšo sliko dobim s Arcsoft kodekom. Velikokrat se mi zdi da je slika najboljša kar s FFDshow, problem pa je da ta kode ne zna avtomatično preklapljat razmerja slike, vsaj pri meni ne.

Jezi me da sem imel že kar nekaj različnih DVB-T tunerjev, pa z nobenim s priloženim sofrwerjem nisem bil čisto zadovojen. Enemu ne dela to, drugemu spet kaj drugega. Problem je da oni za 100€ ni čisto nič boljši od USB sticka za 30€.


Na vrh
   
 Naslov prispevka:
OdgovorObjavljeno: Če Jul 01, 2010 11:40 
Citiram:
Velikokrat se mi zdi da je slika najboljša kar s FFDshow, problem pa je da ta kode ne zna avtomatično preklapljat razmerja slike, vsaj pri meni ne.
Kar se preklapljanja v Dvb Dream tiče.....daj kljukico na "Keep Aspect Ratio(VMR)" tam, kjer se nastavlja format slike, bi ti moralo potem avtomatsko preklapljat..


Na vrh
   
 Naslov prispevka:
OdgovorObjavljeno: Če Jul 01, 2010 13:48 
Odsoten
Site Admin
Uporabniški avatar

Pridružen: Sr Nov 26, 2003 9:37
Prispevkov: 10537
AvtoR
Ja ta efekt poslabševanja je splošno prisoten, se mi pa na moji hardversko pospeševani varianti ne pojavlja. Še en razlog več, da si omislimo kartico, ki strojno dekodira HD MPEG4. Tako je vsaj slika iz DVB izvora brezhibna, razni predvajalniki pa delajo kolikor pač delajo, morda pa bodo tudi ti kdaj izkoriščali hardver.


Na vrh
   
 Naslov prispevka:
OdgovorObjavljeno: Če Jul 01, 2010 16:05 
Citiram:
SmartDVB pa mi Avast sporoči, da je našel virus (wtf?).
Slika
Citiram:
Kar se preklapljanja v Dvb Dream tiče.....daj kljukico na "Keep Aspect Ratio(VMR)" tam, kjer se nastavlja format slike, bi ti moralo potem avtomatsko preklapljat..
Ni res.

Slika


Na vrh
   
Prikaži prispevke prejšnjih:  Razvrsti po  
Napiši novo temo  Odgovori na temo  [ 49 prispevkov ]  Pojdi na stran Prejšnja 1 2 3 4 5 Naslednja

Vsi časi so UTC+01:00 Evropa/Ljubljana


Kdo je na strani

Po forumu brska: 0 registriranih uporabnikov in 5 gostov


Ne morete pisati prispevkov v temi
Ne morete odgovarjati na teme v forumu
Ne morete urejati prispevkov v temi
Ne morete brisati vaših prispevkov forumu
Ne morete dodati priponk prispevkom

Pojdi na:  
cron
Teče na phpBB® Forum Software © phpBB Limited