Telstar

Forum o satelitski, kabelski, zemeljski in IP TV
Danes je Če Mar 28, 2024 11:39

Vsi časi so UTC+01:00 Evropa/Ljubljana




Napiši novo temo  Odgovori na temo  [ 17 prispevkov ]  Pojdi na stran Prejšnja 1 2
Avtor Sporočilo
 Naslov prispevka:
OdgovorObjavljeno: Sr Mar 10, 2004 19:38 
Odsoten
Site Admin
Uporabniški avatar

Pridružen: Sr Nov 26, 2003 9:37
Prispevkov: 10537
Bo janton povedal kako je bil zadovoljen z gorenjskim kablom in njihovim internetom. :wink:


Na vrh
   
 Naslov prispevka:
OdgovorObjavljeno: Če Mar 11, 2004 11:07 
Lep pozdrav
Malo spremljam razglabljanja, zakaj vaš operter ni pripravljen vzpostaviti povratnega pasu v vašem KATV sistemu. Pri razvoju, gradnji, vzdrževanju KATV sistemov sem že od leta 1981 in v teh letih so se sistemi KATV zelo hitro razvijali in posodabljali.Na KATV je potrebno stalno nekaj spreminjati, dograjevati, če hočeš, da bodo uporabniki zadovoljni s tabo in ti plačevali mesečni prispevek. Denarja je vedno manj , zato kabeski operaterji delajo vedno več finančnih konstrukcij, ali je prenova in nadgradnja upravičena. Mnogi so obupali in so svoje sisteme prodali, ker niso več zdržali pritiska, ki je nemalokrat prihajal z vrha močnejšega.
Napisal bi vam nekaj pojasnil in vprašanj za razglabljanje.
Ă


Na vrh
   
 Naslov prispevka:
OdgovorObjavljeno: Če Mar 11, 2004 12:51 
Mene pa zanima predvsem kakšene nivoje signala KATV operaterji v povrečju "dostavijo" končnemu uporabniku, po standardu mislim da je to minimalno lahko 57 dBuV (se mi zdi zelo malo :shock: ). Ali je ta signal mišjen pri uporabnikovi TV ali samo do stanovanja!


Na vrh
   
 Naslov prispevka: Signali na TV vtičnici
OdgovorObjavljeno: Če Mar 11, 2004 13:42 
Pozdravljeni!
Odgovarjam Neounu kakšni naj bodo nivoji TV signalov.
Nivo 57dBqV se mi zdi, da je kar malo nizek. Držim se načela, da naj bi bilo vsaj 60dBqV na vhodu vTV. Veliko je starejših tv aparatov, ki rabijo malo več signala za boljšo sliko.
Pri uporabi kabelskega interneta naj bo signala vsaj 65dBqV, idealno 70dBqV na frekvenčni kretnici, ki deli signal na TV in modem.
Pomembno je tudi, da so signali nivojsko izenačeni. To dosežemo z kvalitetnimi kabli, konektorji, ojačevalniki in natančnim montažerjem.
Danes ima vsako stanovanje več kot 1TV, pri delitvi signala pride do izgub in hitro se pojavi slika slabše kvalitete.

Lep dan vam želi Grča


Na vrh
   
 Naslov prispevka:
OdgovorObjavljeno: To Avg 24, 2004 10:53 
Vidim da vas je veliko tukaj ki vam je blizu kabl. Moje vprašanje pa je v kakšnem času je možno realno pričakovati da bomo v sloveniji dobili do individualnih hiš optiko.


Na vrh
   
 Naslov prispevka:
OdgovorObjavljeno: To Avg 24, 2004 11:47 
Odsoten
Site Admin
Uporabniški avatar

Pridružen: Pe Jan 16, 2004 9:54
Prispevkov: 5678
Optični kabli niti niso tako dragi, kot optični sprejemniki in oddajniki, pa potrebni optični ojačevalci (fotopomnoževalke :lol: :lol: )


Na vrh
   
Prikaži prispevke prejšnjih:  Razvrsti po  
Napiši novo temo  Odgovori na temo  [ 17 prispevkov ]  Pojdi na stran Prejšnja 1 2

Vsi časi so UTC+01:00 Evropa/Ljubljana


Kdo je na strani

Po forumu brska: 0 registriranih uporabnikov in 2 gostov


Ne morete pisati prispevkov v temi
Ne morete odgovarjati na teme v forumu
Ne morete urejati prispevkov v temi
Ne morete brisati vaših prispevkov forumu
Ne morete dodati priponk prispevkom

Pojdi na:  
cron
Teče na phpBB® Forum Software © phpBB Limited